Gdzie sprzedać firmę?

Gdzie sprzedać firmę?

W procedurze sprzedaży firmy najwięcej czasu zająć może dotarcie do potencjalnych nabywców. Nie dziwi zatem fakt, że wielu przedsiębiorców szuka odpowiedzi na pytanie o to, gdzie sprzedać firmę. Z pomocą przychodzi platforma internetowa OfertyBiznesu.pl, na której można wystawić na sprzedaż firmę, biznes, sklep, stronę internetową czy aplikację. To obszerna baza z jednej strony zawierająca ogłoszenia kupię sprzedam firmę z drugiej wielu użytkowników zainteresowanych zakupem biznesu. W tym miejscu przedsiębiorcy decydujący się na sprzedaż swojego biznesu mogą spotkać się z osobami, które postanowiły kupić gotowy biznes i zaoszczędzić czas związany z formalnościami i rozkręcaniem interesu.

 

Portal internetowy OfertyBiznesu.pl oferuje wiele innych możliwości. Na platformie można również znaleźć inwestorów lub wspólników, sprzedać część udziałów w firmie, jak również sprawdzić ciekawe i innowacyjne start-upy. Dostępne są tu również informacje, które pomogą przedsiębiorcom zorientować się w tym, a jaki sposób sprzedać firmę i jak się do tego odpowiednio przygotować. To prosty sposób na dotarcie do osób, które wybrały opcję firmę kupię z nadzieją pozyskania dobrze prosperującego biznesu.

Sprawdź też:Gdzie sprzedać firmę?
Firmy na sprzedaż dowiedz się jak wystawić firmę na sprzedaż?
Jak kupić firmę? Najważniejsze informacje dla inwestorów

 

Jak wygląda procedura sprzedaży firmy?

Formalności związane ze sprzedażą firmy są dość proste. Obie strony negocjują warunki transakcji. Jeśli pozyskaniem biznesu zainteresowanych jest kilka osób, kupujący może zaproponować podpisanie listu intencyjnego, w którym opisane zostaną wstępne warunki transakcji. Po zaakceptowaniu warunków można zawrzeć wstępną umowę inwestycyjną, w której obie strony wyrażają chęć finalizacji transakcji. Jak sprzedać firmę już po załatwieniu wszelkich formalności oraz uzyskaniu dokumentów niezbędnych do zrealizowania takiej transakcji? Wiążąca okazuje się umowa przyrzeczona, na mocy której biznes przechodzi w ręce nowego właściciela.
Sprawdź też:Jak przygotować firmę do sprzedaży?
Jak sprzedać biznes?
Sprawdź jak skutecznie sprzedać biznes