Gdzie sprzedać firmę? Garść informacji dla przedsiębiorców

Gdzie sprzedać firmę? Garść informacji dla przedsiębiorców

Sprzedaż firmy to dość złożona procedura, do której przedsiębiorca powinien się odpowiednio przygotować. W pierwszej kolejności należy uregulować wszelkie zobowiązania, a także podnieść wartość przedsiębiorstwa, co pozwoli łatwiej znaleźć nabywcę oraz zbudować silniejszą pozycję negocjacyjną. Przedsiębiorcy zainteresowani sprzedażą swojej firmy często zadają sobie kluczowe pytanie – gdzie sprzedać firmę? Tu z pomocą przychodzi portal internetowy OfertyBiznesu.pl.

​ Czym zajmuje się portal OfertyBiznesu.pl?

OfertyBiznesu.pl to platforma internetowa, na której mogą spotkać się przedsiębiorcy sprzedający swój biznes z potencjalnymi nabywcami. Sprzedawca zyskuje możliwość wyeksponowania swojej firmy w atrakcyjny sposób i umieszczenia najważniejszych informacji na jej temat. Z kolei nabywca może łatwo wyszukiwać biznesy o interesującym go profilu. Na platformie OfertyBiznesu.pl w kategorii sprzedam firmę można wystawić nie tylko przedsiębiorstwa, ale również inne formy biznesu, sklepy, aplikacje, jak również strony internetowe. Udostępniamy szereg wygodnych narzędzi, które pozwolą sprzedającym dużo szybciej trafić do potencjalnych nabywców.​

Sprawdź też: Jak przygotować firmę do sprzedaży?
Jak sprzedać biznes?

W jakim celu przedsiębiorcy decydują się na sprzedaż firmy?

Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorca decyduje się na wystawienie ogłoszenia firmę sprzedam. Zdarzają się także sytuacje, w których przedsiębiorca prowadzi kilka biznesów i ze względu na brak czasu zdecyduje się na sprzedaż jednego z nich. Powodem może być również wypalenie zawodowe, przejście na emeryturę lub zmiana profilu. Niezależnie od powodu, dla którego przedsiębiorca decyduje się na sprzedaż firmy, na stronie OfertyBiznesu.pl może on łatwo i szybko znaleźć potencjalnych nabywców.

Sprawdź też: Sprawdź jak skutecznie sprzedać biznes

 

​ Jak wyglądają przygotowania do procesu sprzedaży firmy?

Przedsiębiorcy planujący sprzedaż swojego biznesu często szukają informacji na temat tego, w jaki sposób sprzedać firmę. W pierwszej kolejności warto przeanalizować sytuację i upewnić się, że sprzedaż biznesu w tym momencie to dobre rozwiązanie. Zanim przedsiębiorca wystawi ogłoszenie firmę sprzedam powinien najpierw uregulować wszelkie zobowiązania swojego przedsiębiorstwa, zwiększyć jej atrakcyjność w oczach potencjalnych nabywców, a także zadbać o profesjonalną wycenę, aby sprawdzić, jakich kwot można oczekiwać od przyszłego nabywcy.
Następnie można już wystawić ogłoszenie na OfertyBiznesu.pl. Zadbaj o to, aby ogłoszenie zawierało jak najwięcej informacji ważnych z perspektywy nabywcy. W ten sposób szybciej dotrzesz do osób realnie zainteresowanych pozyskaniem biznesów. Zwykle sprzedaż firmy zajmuje nieco czasu, a przedsiębiorca buduje listę inwestorów, którzy wybrali opcję kupię firmę. Po ustaleniu warunków transakcji z jednym z inwestorów można podpisać wstępną umowę inwestycyjną. Po zawarciu takiej umowy strony są już dogadane i zyskują czas na załatwienie ostatnich spraw i formalności.

Sprawdź też: Gdzie sprzedać firmę?
Firmy na sprzedaż – dowiedz się jak wystawić firmę na sprzedaż?